LogoGlasperlenspielSinfonie

ERPClassic

LogoToyotaLandscape

KultuuariNaoRaamat


Records available

CD canto:). Hortus Musicus

DVD In the Mystical Land of Kaydara. Peeter Vähi

DVD Coppélia. A ballet by Léo Delibes

CD-series Great Maestros. Beethoven, Brahms. Kalle Randalu, Estonian National Symphony Orchestra, Neeme Järvi

CD Quarter of a Century with Friends. Arsis, Rémi Boucher, Oliver Kuusik, Rauno Elp

Super Audio CD Maria Magdalena. Sevara Nazarkhan, Riga Dom Cathedral Boys Choir, State Choir Latvija, Latvian National Symphony Orchestra

CD Jerusalem. Hortus Musicus

LP Contra aut pro? Toomas Velmet, Neeme Järvi, Estonian National Symphony Orchestra, Arvo Pärt

CD The Soul of Fire. Age Juurikas

LogoOrient200

FESTIVAL ORIENT
ESITLEB AASTAL 2018

Baltimaade esimene ja seni ainus festival, mis on pühendunud autentsele Euroopa-välisele, eelkõige Aasia muusikale ja kultuurile. Aastal 1992 alustanud festival tähistas hiljuti veerand sajandi möödumist oma sünnist. Festivalil on üles astunud Aasia vaälapaistvaimad muusikud: Hariprasad Chaurasia, ansambel Kodō, Ravi Shankar, Anoushka Shankar, Jivan Gasparyan, ansambel Huun-Huur-Tu, Alim Qasimov, Burhan Öçal, Sevara Nazarkhan, Gyuto and Gyume budamungad, Wu Man jt.

 

KODŌ ONE EARTH TOUR 2018: EVOLUTSIOON − taiko-ansambel Jaapanist

K 21. märts 2018 kell 16.30, Kino “Artis” / Solarise Keskus (Estonia pst 9, Tallinn), Taiko-mängu meistriklass Kodō trummiõpetaja Eiichi Saito juhendamisel
N 22. märts 2018 kell19, Nordea Kontserdimaja, Tallinn
K 28. märts 2018 kell 15, Kapella, Peterburi, Taiko-mängu meistriklass Kodō trummiõpetaja Eiichi Saito juhendamisel
N 29. märts 2018, BKZ Oktjabrski Suur Kontserdisaal, Peterburi

L 31. märts 2018, Crocus City Hall, Moskva

kodo largeMaailma suurim trummide show jõuab Eestisse. Jaapani iidseid traditsioone kandev vaatemänguline taiko-trummide lavastus jõuab 22. märtsil Nordea Kontserdimajja. Maailmatuurile suunduv Kodō (鼓童) uus show “Evolutsioon” on vaatemänguliseim ja kalleim trummide etendus mida seni lavale pandud.
Kodō etendus kätkeb endas kümnete eri suuruses trummide ja muude instrumentide efektset lavastust läbi muusika ja tantsu ja kostüümide. Laval saab näha ja kuulda ka trummide “kuningat” − ligi kahemeetrist ō-daiko't. Lavastuse stilistika väljendab jaapani jutuvestmise traditsiooni kõrgeimat pilotaaži.
Kodō uus tuur “Evolutsioon” on kantud igavikulise loomise teemast ning sinna on põimitud trupi 35 tegevusaasta parimad numbrid. Eestisse jõudev etendus on senistest lavastustest kalleim. Veerandsajaliikmeline trupp valmistub tuuriks Jaapani Sado saarel, kus asuvad Kodō kodu ja juured. Alates Kodō debüüdist 1981. aastal Berliinis on trupp andnud üle 3800 kontsert-etenduse maailma eri paigus.E 9. aprill 2018 kell 19, Nordea Kontserdimaja, Tallinn
KITARŌ
− elektroonilise etno-crossover'i superstaar tuleb Eestisse
Uus kava KOJIKI AND THE UNIVERSE

Kitaro450Grammy ja Golden Globe’i auhindade laureaat, süntesaatorimuusika oluliseimaid ikoone ja tänapäeva spirituaalmuusika kujunemist oluliselt mõjutanud Kitarō (喜多郎) esineb 9. aprillil Nordea Kontserdimajas. Uus värvikas kontserdiprogramm "Kojiki and the Universe" etendub festivali Orient egiidi all. Mõistagi pole Kitarō laval üksi, suurejoonelist show’d aitab läbi viia hulk pillimehi ning tehnikutest abimehi.
Kitaro lõi 1980−1990ndatel aastatel maailmamuusika uue suuna, ühendades elektroonika ja instrumentaalse Jaapani juurtega muusika uuel tasemel. Kitaro kõrval paistavad samalaadses valdkonnas maailmas silma vaid paar nime − Jean-Michel Jarre ja Vangelis.
Kitarō on Grammy auhinadele nomineeritud uskumatult sageli − 16 korda, välja andnud 24 albumit ja teinud erinevate programmidega 34 rahvusvahelist kontserttuuri. Artist on müünud ligi 20 miljonit (!) plaati ning olnud Billboardi edetabelite tipus lugematuid kordi.
Kitarō (tõlkes ‘armastuse ja rõõmu mees’) sündis Jaapani väikelinnas ning õppis juba noorukina mängima kitarri, löökpille ja süntesaatorit. Tokyos katsetas ta 1970ndate keskel progerokiga ning alustas 1977. aastal soolokarjääri. Tema nimi tõusis suurde huviorbiiti esmakordselt 1980. aastal seoses Jaapani ajaloolise, Siiditeest rääkiva teleseraaliga, mille taustamuusika loojaks ta oli. 1980ndate keskel salvestas Kitaro oma esimesed suured albumid, mis defineerisid tema ainulaadse muusikastiili. USA kriitikute poolt paigutati ta New Age’i kategooriasse, mille ikoonesindajaks ta on jäänud tänaseni.
1993. aastal võitis Kitaro Golden Globe’i auhinna parima originaalmuusika eest filmile “Heaven & Earth” ning 1999. aasta album “Thinking of You” tõi talle Grammy auhinna. Kitarō on loonud muusikat mitmetele suurlavastustele nagu “Impression West Lake” Hiinas ning teinud koostööd Yesi ja Megadeathi liikmetega. Sel aastal ilmus tema värskeim album “Sacred Journey of Ku-Kai Vol. 5”.

Uue kontserdiprogrammi “Kojiki and the Universe” puhul on tegemist Jaapani mütoloogiaga ja otsekui universumi ajalooga, mida edastatakse publikule läbi muusika, tantsu ja esmaklassiliste kosmosefotode ja -videotega.

Tõmba alla venekeelne info Kitarō kohta (PDF)Imagetext

Korraldajad:
Peeter Vähi − kunstiline juht
Tiina Jokinen − tegevjuht
Kadri Kiis − finantsjuht
Olavi Sööt − logistika
Mart Kivisild − kujundus
Kaisa Luik − tekstid
Johannes Vähi − veeb
Reno Hekkonens − PR, turundus

Vaata samuti: Orient 2017, Orient 2015, Orient 2013, Orient 2011, Orient esitleb 2010, Orient 2009, Orient esitleb 2008, Orient 2007, Orient esitleb 2006, Orient 2005, Festivali arhiiv, Orient Palmyras (Voices from the Stars Above the Desert), The Path to the Heart of Asia (Orient 1992 artisstidega salvestatud CD)

Kui soovite saada uudiseid ja festivali programmi täiendusi umbes kaks korda aastas, palun klikkige siia.

Imagetext               LogoMinistryOfCultureNew            LogoACA

Suur tänu: Toyota Baltic AS, Aivar Sirelpuu, Reigo Ahven, Go Rail, Tiit Pruuli

Should you wish to subscribe for news and updates on festival programs about twice annually, please click here.

InEnglish